“Чи існують які-небудь норми на стиск бетонної основи?“

Наша порада. Потрібно особливо акуратно укладати шари підлоги! Пінопласт, який, як правило, знаходиться під бетонним підкладковим шаром, може деформуватися, а його стиснення залежить від навантаження. Для пінопласту марки 25 деформація при навантаженні 100 кПа може становити 10%. Людина із середньою вагою викличе деформацію такої плити трохи менше 1 мм. Але якщо він почне на ній стрибати, то з огляду на динамічний вплив, деформація буде вже більше 1 мм.

Помилки при будівництві будинку: а якщо цегла?

“Від бригади ми дізналися, що найдешевші фундаментні стіни зводять з повнотілої цегли. Здавалося б, це логічно, адже будинки будують з цегли.”

Наша порада. Фундаментні стіни з бетонних блоків обійдуться дешевше. Адже один блок – це як мінімум шість цегли. Не варто переплачувати. Говорячи простіше, фундаментні стіни можна побудувати з повнотілої цегли, але це повинен бути цегла марки не нижче М100. Але все ж найкращим матеріалом є бетонні блоки. Гарний також монолітний фундамент з бетону, хоча б завдяки несучої здатності і більшої стійкості до вологості.

Будувати чи чекати?

“У нас вже є ділянка і половина суми на будівництво будиночка, про який ми мріємо. Другу половину зберемо за чотири роки. Що ви порадите? Будувати чи чекати, коли накопичиться вся сума?”

Наша порада. Будувати! Природно, будівництво за кошти, які вже наявні, – найбезпечніше, але не кожен сьогодні може дозволити собі таку розкіш. Проходять кращі роки, а ви все в процесі накопичення коштів на будівництво. На цьому шляху з’являться екстра-витрати, будуть рости ціни, зміниться професійна ситуація. Одним словом, час начебто сприяє накопиченню коштів, насправді ж – працює проти вас.

І ще один аргумент: ціни на нерухомість нестабільні. Зберігати гроші в банку або вкладати в нерухомість? Інвестувати у власне житло, нехай навіть малими частинами завжди вважалося більш надійним фінансовим рішенням, адже в результаті ви отримуєте власне житло, скільки б воно в підсумку не коштувало.