Вибираємо рекуператор для квартири та будинку.

У той час як в Європі такі пристрої встановлюють повсюдно, в нашій країні вони поки не дуже поширені. І це велике упущення, тому, що рекуператор здатний вирішити два найважливіших завдання: постійно наповнювати приміщення свіжим повітрям і при цьому істотно знизити наші витрати на опаленні.

Рекуператор – особлива припливно-витяжна установка, яка виводить з приміщення відпрацьоване повітря і одночасно наповнює його свіжим, з вулиці. Внутрі прибору є теплообмінник, який акумулює кімнатне тепло і потім віддає його повітряним потокам з вулиці, підігріваючи їх. Завдяки цій здатності, прилад називається рекуператором, що в перекладі з латині означає «який одержує назад, повертає».

Рекуператор був створений спеціально, щоб економити на опаленні. Завдяки йому з вулиці надходить вже не холодне свіже повітря, а підігріте.

Економічна вигода від встановлення рекуператора очевидна в першу чергу приватним домовласникам, які самі опалюють свій будинок і платять за кожен градус. Цінне тепло вилітає в кватирку, кожне провітрювання буквально обходиться в копієчку.

У квартирах з системою центрального опалення подібна економія не так актуальна. Тут гостріше стоїть питання з вентиляцією і свіжим повітрям, які теж можна вирішити за допомогою рекуператора.

З тих пір як звичайні вікна в масовому порядку замінили на пластикові, протягів стало менше, а в квартирах помітно потепліло. Але оголилася інша проблема – атмосферна. Тепер в квартирах душно, нема чим дихати, повітря застоюється, вікна «плачуть», в одних приміщеннях заводиться цвіль або грибок, в інших же, навпаки – нездорова сухість.

Відкриваємо вікна, щоб провітрити, але це не рятує – взимку занадто швидко стає холодно, і ми поспішаємо їх закрити. Влітку не легше – летить пил, тополиний пух і дуже шумно. Кондиціонери і ті ганяють одне і теж повітря. Де ж взяти свіже повітря?

У квартирі, де є рекуператор, повітря повністю оновлюється приблизно кожні дві години. Причому це чисте, відфільтроване повітря, в холод – підігріте, а в спеку – охолоджене.

Рекуператори бувають різних типів і конструкцій. Для приватних будинків і квартир найбільше підходять пластинчасті. В одному з проектів «Переробки» ми встановили пластинчастий рекуператор повітря від німецької фірми Marley. Вибір був зроблений не випадково.

Цей компактний рекуператор легко монтується в стіну і не вимагає додаткового догляду і обслуговування. Він виглядає як циліндр діаметром 15 см. Ніяких коробів і додаткових повітропроводів не потрібно, а сам прилад практично непомітний і зовсім не псує інтер’єр.

Як з’ясувалося, головна біда багатьох рекуператорів – обмерзання теплообмінника в зимовий період, саме через це вони найчастіше виходять з ладу. Спеціально, щоб такого не сталося, в моделях представлених в Будівельному супермаркету Ортек  встановлені інноваційні теплові акумулятори і вентилятори підвищеної міцності. Особливо приємно, що надійність пристрою підкріплюється гарантійним талоном на п’ять років.