1. ДО ПОБУДОВИ СТІНИ НЕОБХІДНО УКЛАСТИ ФУНДАМЕНТ

Фундамент забезпечує міцність всієї конструкції при навантаженнях і запобігає її просіданню. Глибина закладання фундаменту залежить від ваги, яку він має витримувати, й від типу ґрунту.

1) Основа фундаменту має знаходитися нижче позначки промерзання фунту (існують топографічні карти, де вказано, на яку глибину його необхідно укласти у вашому регіоні; з ними можна ознайомитися в місцевій геологічній службі).

2) Ширина фундаменту має бути не меншою, ніж товщина стіни, яка на нього спирається. (Наприклад, якщо товщина стіни дорівнює 38 см, то фундамент має бути товщиною 40 см).

3) Ширина фундаменту може бути будь-якою, залежно від товщини стіни. Але фундаментна подушка має бути глибиною не менш ніж З0 см і як мінімум на 60 см ширшою від фундаментних стін.

4) Фундамент повинен розташовуватися на захисному шарі бетону (бетонна основа товщиною не менш ніж 4 см).

ДЛЯ БІЛЬШОЇ НАДІЙНОСТІ
Для підтримуючої стіни можна передбачити додаткову основу і відповідний арматурний каркас.

2. УКЛАДАННЯ ФУНДАМЕНТУ

1) Для позначення положення стіни встроміть у ґрунт дерев’яні мітки-кілочки або залізні стрижні діаметром 10-12 см. Це дозволить вам чітко визначити крайні точки й куги.

а) Використовуйте косинець зі сторонами 3/4/5, за допомогою якого легко визначити прямі кути.

б) Під час розбивки обов’язково перевірте діагоналі. Вони мають бути однаковими.

2) Вбийте у фунт заготовки для стропил на відстані 80 см одна від одної з кожного боку. Зробіть рівневу відмітку за допомогою водяного рівня або спеціальних приладів, наприклад нівеліра. За рівень виберіть найвищу відмітку. Різницю у відмітках потрібно вирівняти піском і залити водою, щоб пісок просів.

3) Почніть вибирати фунт, копаючи на глибину, яка визначається вимогами морозостійкості фундаменту; потім копайте вертикально, щоб сформувати основу фундаменту. Перевірте рівень.

ТАК ПРОСТІШЕ
Попередньо простукайте лінійкою всю забетоновану поверхню; це дозволить рідкому цементному розчину (суміші цементу й води) піднятися на поверхню, що полегшить вирівнювання бетону.

4) Залийте підстильний захисний шар бетону товщиною приблизно 4 см, зачекайте, поки висохне. Перевірте рівень.

5) Установіть зверху арматуру, підведену на декілька сантиметрів за допомогою пластикових або бетонних кутових підкладок (клинів). Щоб поєднати декілька арматурних пластин між собою, використовуйте відпалений дріт.

6) Потім залийте бетон в опалубку й вирівняйте поверхню. Натягнутий шнур слугує відміткою для загального рівня бетону.

3. КЛАДКА СТІНИ

1) Після сушки протягом 72 годин помітьте за допомогою синього шнура для розмітки контур стіни.

2) Між фундаментом та краєм траншеї має бути відстань, щоб зробити гідроізоляцію фундаменту

СТІНА, ОБЛИЦЬОВАНА ЦЕГЛОЮ

3) Щоб ширина швів була однаковою, використовуйте пластикові хрестики. Ширина швів залежить від розміру плитки та передбачуваного зовнішнього вигляду.

4) Укладіть у крайніх точках і через кожні 3 метри кутові стінові блоки (щоб потім на них закріпити арматуру), відрегулюйте кладку по вертикалі та ширині шва за допомогою молотка каменяра. Перевірте горизонтальність і вертикальність кожного стінового блока за допомогою нитки, водяного рівня та алюмінієвої лінійки.

5) Щоб дотримуватися рівної кладки в кожному ряді, підкладіть під кожний крайній стіновий блок кілочки і натягніть між ними шнур по верхньому краю стінових блоків. Періодично піднімайте шнур по мірі зведення стіни.

6) Інші ряди стінових блоків слід укладати на будівельний розчин, на поверхні якого виконують насічки кінчиком кельми. Кількість стінових блоків на 1 м2 залежить від розмірів блоків (з урахуванням бою під час розколювання).

7) За допомогою кельми заповніть будівельним розчином вертикальні шви між усіма стіновими блоками.

УВАГА!

Розколювання блоків проводиться для того, щоб шви кладки були зміщені один відносно одного в рядах кладки не менш ніж на 1/4 блока (існують спеціальні стінові блоки для виконання зміщення швів у рядах кладки; під час роботи використовуйте молоток каменяра.

8) Видаліть надлишки будівельного розчину й зачистіть шви. Робіть це регулярно по мірі виконання кладки.

9) Вставте внутрішню вертикальну стяжку кутових стінових блоків і заповніть порожнину бетоном.

10) Заповніть ті шви, в яких є порожнини.

11)
A) Якщо стіна залишається без оздоблення, то за допомогою стикового стержня зробіть заглиблення з перерізом у вигляді плавної або ламаної лінії.
Б) Під час штукатурення змочіть шматочок пінополістиролу й потріть ним стіну, щоб вирівняти поверхню.